• Projektowanie i budowa: pras hydraulicznych, maszyn na specjalne zamówienie, usługi produkcyjne
ul. Apollina 34

81-601, Gdynia

NIP: 586-140-34-69

Do czego służą płyty grzejne do pras hydraulicznych?

Prasa hydrauliczna

Płyty grzejne do pras – charakterystyka i zastosowanie

Prasy hydrauliczne to wśród maszyn służących do obróbki plastycznej urządzenia cechujące się możliwością wygenerowania największego nacisku, który może wynosić nawet ponad 1000 MN. Jakie mają one zastosowanie i dlaczego używa się do nich pras grzejnych?

Charakterystyka i zastosowanie pras hydraulicznych

Prasy hydrauliczne, czyli urządzenie do zwiększania siły nacisku dzięki ciśnieniu w układzie hydraulicznym, zbudowane są z cylindrów wypełnionych specjalnym olejem, który jest zamknięty dzięki tłokowi. Olej ten cechuje się niepodatnością na ściskanie, dlatego też możliwe jest wygenerowanie dużej siły naporu. Prasy hydrauliczne mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Najczęściej spotykane są w przemyśle maszynowym, chemicznym, drzewnym oraz hutniczym, w których służą m.in. do wyciskania rur i prętów, prostowania kształtowników, a także odlewania elementów pod ciśnieniem. Można znaleźć je również w przemyśle motoryzacyjnym do tłoczenia podwozi, bębnów hamulcowych oraz blach karoserii.

Płyty grzejne do pras hydraulicznych

Płyty grzejne mają na celu zagwarantowanie, że maszyna będzie pracować wydajnie i prawidłowo. Pozwalają na prasowanie konkretnych materiałów nawet do temperatury 300oC, co gwarantuje ich bardzo szerokie zastosowanie. W naszej firmie klientom oferujemy m.in. płyty grzejne wiercone, które mogą działać na różnych czynnikach grzewczych, od wody, przez parę, aż po olej. Są one wykonane ze stali, która jest wytrzymała na rozciąganie oraz ściskanie, a przy tym jest oczywiście odpowiednio twarda. Płyty grzejne muszą także mieć odpowiedni wymiar dostosowany do konkretnego typu prasy – w naszej firmie maksymalne jej wymiary mogą mieć aż 2000 x 4500 mm wielkości i zawierają wiercone otwory o wielkościach dokładnie podanych przez klienta.   

Potrzebują Państwo pras hydraulicznych bądź przeznaczonych do nich płyt grzejnych? Jeśli tak, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zamówienia urządzenia, które zostanie wykonane zgodnie z wymaganą specyfikacją.

Did You Like This Post? Share it :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *