• Projektowanie i budowa: pras hydraulicznych, maszyn na specjalne zamówienie, usługi produkcyjne
ul. Apollina 34

81-601, Gdynia

NIP: 586-140-34-69

Praktyczne zastosowanie siłowników hydraulicznych Rotor

Siłowniki hydrauliczne

Siłowniki hydrauliczne – zastosowanie

Siłownik hydrauliczny to jeden z podstawowych elementów konstrukcyjnych wielu różnych maszyn, między innymi pras hydraulicznych. W artykule prezentujemy praktyczne zastosowanie siłowników hydraulicznych firmy Rotor.

Czym są siłowniki hydrauliczne?

Siłowniki  wykorzystywane są w napędach maszyn stacjonarnych i mobilnych umożliwiając pracę z bardzo dużymi ciężarami i obciążeniami. Siłowniki hydrauliczne Rotor różnią się między sobą budową, przeznaczeniem, typem mocowania oraz specyfiką środowiska pracy. Wyróżnić możemy dwa główne rodzaje siłowników – siłowniki jednostronnego działania (nurnikowe) oraz siłowniki dwustronnego działania (tłokowe).

  • siłowniki jednostronnego działania – siłowniki tego typu generują ruch w jednym kierunku. Siła ciężkości powoduje powrót tłoka na położenie początkowe. Siłowniki nurnikowe cechuje prosta i mocna konstrukcja, co umożliwia niezawodną pracę przez długi czas.
  • siłowniki dwustronnego działania – siłowniki tłokowe wytwarzają ruch obustronny przy wysuwaniu, jak i wciąganiu tłoczyska. W siłownikach tego typu komory znajdujące się po obu stronach tłoka zasilane są na zmianę, czasem wykorzystywany jest też zawór dławiący, który pełni funkcję hamulca.

Gdzie wykorzystuje się siłowniki hydrauliczne?

Siłowniki hydrauliczne nurnikowe i tłokowe są powszechnie stosowane wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża siła, m.in. w maszynach technologicznych, narzędziach, elektronarzędziach, manipulatorach, prasach hydraulicznych. Używane są w automatyce, w przemyśle motoryzacyjnym, szklarskim, rolnictwie, górnictwie i wielu innych dziedzinach gospodarki. Siłowniki wykonywane przez firmę Rotor powstają z materiałów i podzespołów najwyższej jakości,  dzięki czemu są trwałe, bezawaryjne i zapewniają dużą moc. Istnieje możliwość zamówienia siłowników o parametrach dostosowanych do indywidualnych potrzeb, w tym siłowników o nietypowej konstrukcji. Siłowniki Rotor mają świadectwo potwierdzające ich wysoką jakość oraz gwarancję.

Did You Like This Post? Share it :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *