• Projektowanie i budowa: pras hydraulicznych, maszyn na specjalne zamówienie, usługi produkcyjne
ul. Apollina 34

81-601, Gdynia

NIP: 586-140-34-69

Charakterystyka i zastosowanie płyt grzejnych wierconych

Płyta-grzejna

Płyty grzejne wiercone – charakterystyka i zastosowanie

Wiercone płyty grzejne zapewniają właściwą pracę pras hydraulicznych. Wykorzystywane są w przemyśle gumowym, drzewnym i nie tylko. Płyty grzejne do pras hydraulicznych wykonuje się na indywidualne zamówienie klienta. Są one przystosowane do prasowania materiału czynnikiem grzewczym, którym może być woda, para wodna lub olej. Dzięki wysokiej wytrzymałości mogą pracować w temperaturze wynoszącej nawet 300°C.

Renomowani producenci płyt grzejnych do pras hydraulicznych, jak np. firma Rotor, wykorzystują najwyższej jakości podzespoły, dzięki czemu płyty są niezawodne i wytrzymałe, a co za tym idzie, mogą być intensywnie eksploatowane. Zaplecze technologiczne i bogato wyposażony park maszynowy pozwalają produkować płyty o zróżnicowanych parametrach technicznych. Ponadto klienci zamawiający płytę mogą liczyć na pomoc i fachowe doradztwo.

Parametry techniczne płyt grzejnych

Płyty grzejne różnią się zależnie od prasy i zastosowania. Najważniejszymi parametrami są:

rodzaj czynnika grzewczego, do którego dostosowana jest płyta,

maksymalna temperatura pracy,

tolerancja temperatury,

maksymalny wymiar powierzchni płyty,

średnica otworów wierconych.

Zastosowanie praz z płytami grzejnymi

Prasy hydrauliczne wyposażone w płyty grzejne znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są zarówno w niewielkich warsztatach, jak i w dużych zakładach produkcyjnych. Za pomocą pras z płytą grzejną wykonuje się prace, takie jak np.:

wulkanizacja gumy,

prasowanie surowców wtórnych,

obróbka plastyczna metali,

przetwórstwo tworzyw sztucznych,

obróbka drewna.

Wykonywane przez firmę Rotor prasy hydrauliczne z płytami grzejnymi wyróżnia stabilna konstrukcja, najwyższa jakość wykonania i prostota obsługi. Zastosowane podzespoły renomowanych producentów zapewniają długą żywotność i bezawaryjną pracę nawet przy intensywnym użytkowaniu. Prasy spełniają wymogi bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującymi normami PN i PE. Producent zapewnia również gwarancję i serwis.

Did You Like This Post? Share it :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *